A dollár erõsödése továbbra sem állt meg, bár a 40. héten tapasztalt intenzív dollár index emelkedés java része a következõ héten visszakorrigálásra került. Vegyes hírek érkeztek az elõzõ két hétben a tengerentúlról, a munkanélküliségi adatok azonban minden tekintetben kedvezõen alakulnak. Az elsõ heti  pénteken érkezõ NFP adat is túlszárnyalta a várakozásokat, nem is kis mértékben, aminek következtében heves erõsödéssel reagált a dollár és az amerikai részvényindexek is sokat visszadolgoztak az elõzõ napok esésébõl.

Mindezek ellenére beigazolódni látszanak az elõzõ elemzésben említett kifulladására vonatkozó várakozások: az S&P500 4.1%, a Dow Jones 3.52%, a Nasdaq pedig 4.74% gyengüléssel zárta az utóbbi két hetet. A következõ hetekben a makroadatok mellett jobban befolyásolhatják a mozgásokat a vállalati eredmények is, mivel múlthét szerdán az Alcoa jelentésével kezdetét vette a gyorsjelentési szezon.

Technikai oldal

 

Mi történt? A vezetõ indexek közül a Dow Jones úszta meg a legkisebb mértékû visszaeséssel az utóbbi két hetet. A 3.5% gyengülés során a meghatározó, 16500 dolláros szintjéig esett vissza az ipari részvényeket tömörítõ amerikai index. A szint év eleje óta többször is visszafogta az árfolyam emelkedést, majd a nyári korrekció után pont innen pattant vissza felfelé, így támaszként is relevánsnak tekinthetõ. A hetes idõsíkon megfigyelhetõ emelkedõ tendencia sértetlen maradt a Dow esetén, az index árfolyama a belsõ emelkedõ trendvonalig jött le. Közel volt az 50-es EMA érintése, de végül ez sem következett be, pedig már 2012 óta csak megközelíteni tudta a mozgóátlagot, érinteni vagy alázárni nem.

 

Mi várható? Habár a mozgóátlagot nem érte el a Dow Jones index ármozgása, az RSI-n kialakult támasz letörésre került, amely már több mint egy éve mindig megtámasztotta az árfolyamot, így ez semmi esetre sem pozitív indikáció a jövõre nézve. A Stochastic már a csúcsértéken jelezte az eladást, egyelõre továbbra is lefelé tart, de már közel az extrém tartomány, így fordulós szignálok is kialakulhatnak a közeljövõben. Az MACD görbéin sincs nagy változás, továbbra is fennáll a hosszan elnyúló negatív divergencia. A kialakult jelzések egyelõre nem erõsítik meg egymást, ajánlatos kivárni, hogy merre indul az index árfolyama a támaszról, és akkor cselekedni,  amikor egyértelmû jeleket mutat a Dow Jones chart.

Szólj hozzá